Elazığ Bordo Beyaz Bayrak Gıda Ödülü Elet Döner’e

Elazığ ili Bordo Beyaz Bayrak uygulaması kapsamında işletmemizde yapılan kontrol ve denetimler sonucunda, 5996 sayılı Veteriner hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa göre işletmemizin asgari teknik ve hijyenik şartların üzerinde olduğu tespit edilmiş ve Elazığ Valiliği İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bu değerli ödülü almaya hak kazandık.

​İlimizde faaliyet gösteren Elet Et ve Et Ürünleri Hay. ve Gıda İnş. İmal .San. ve Tic. A.Ş.(Elet Döner Restaurant),  Bordo Beyaz Bayrak  Güvenilir Gıda Ödülü taltif ve teşvik uygulaması kapsamında başvuru yapmış, Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yapılan kontrol, denetim ve incelemeler sonucu belirlenen şartlarda yeterli puanı alarak Bordo Beyaz Bayrak ve sertifikası almaya hak etmiştir. Sertifikayı almayı hak eden Elet Et ve Et Ürünleri Hay. ve Gıda İnş. İmal .San. ve Tic. A.Ş.(Elet Döner Restaurant)‘de   düzenlenen sertifika ve bayrak törenine; Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, Kurum ve Şube Müdürleri katıldı.

Sertifika ve Bayrak töreninde   konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN; Bordo Beyaz Bayrak  Güvenilir Gıda uygulaması Türkiye’de ilk defa İlimizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından Sayın Valimizin onayı ile yapılmış bir uygulamadır. Bu uygulamadan faydalanmayı şu ana kadar 7 işletmemiz hak etmiştir. Bugün   beşinci işletmemiz  bayrak ve sertifikasını alacak. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Güvenilir Gıda Sertifikasını almayı hak eden işletmelerimizin sertifika törenlerini de düzenleyeceğiz. İlimizdeki gıdaya yönelik işletmelerin kalitesini ne kadar arttırırsak hem ilimizin tanıtımına katkıda bulunmuş olacağız, hem de il içindeki vatandaşlarımızın daha kaliteli ortamlarda hizmet almasını sağlamış olacağız. Bugün bu nezih ortamı ilimize kazandıran  Bordo Beyaz Bayrak  Güvenilir Gıda Ödülünü almaya hak eden işletme sahibimizi ve çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Devamlılığı üç yıl sürecek bu sertifika ile denetimlerimizi sürdürerek, bu kriterleri muhafaza eden işletmelerimizin tanıtım ve reklamlarını halkımıza duyuracağız ” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN’dan sonra konuşma yapan  Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Bordo Beyaz Bayrak  Güvenilir Gıda Ödülünü alan işletmeyi tebrik ederek,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına başlatmış oldukları Bordo Beyaz Bayrak  Güvenilir Gıda uygulamasından dolayı  teşekkür etti.

Sertifika töreni, işletme sahibi Mehmet KAYA’ya Bordo Beyaz Bayrak Ve Sertifikasının verilmesi ile son buldu.